Ten sklep używa ciasteczek (cookies) aby zapewnić najwyższą jakość zakupów. Dla przykładu informacji o sesji lub języku są przechowywane na Twoim komputerze. Bez włączonej obsługi ciasteczek funkcjonalność sklepu jest ograniczona. Jeśli się nie zgadzasz, kliknij tutaj. x

Mnich z Wall Street

Mnich z Wall Street

Henry Quinson

Gotowe do wysyłki
Tylko 29,95 zł

Młody bankier pochodzenia francusko-amerykańskiego porzuca intratną posadę i życie „złotego chłopca”, aby wstąpić do klasztoru trapistów w sabaudzkim Tamié.

Dlaczego? On także zadaje sobie to pytanie. Niniejsza opowieść to zapis pewnej drogi duchowej, naznaczonej rozterką, bólem i błądzeniem w ciemnościach, ale też świadectwo radosnej wędrówki w światłość. To zaproszenie do obalania stereotypów, do przemiany. Zwykłe, codzienne spotkania biednych z bogatymi, chrześcijan z muzułmanami, wierzących z niewierzącymi, dorosłych z dziećmi zmieniające wizję świata i pojęcie Boga…

Henry Quinson jest ekonomistą, dyplomowanym nauczycielem literatury angielskiej i francuskiej, wykładowcą i doradcą w kwestiach związanych z teologią religii, zwłaszcza islamem, a także imigracją na obszarach miejskich. Studiował na Sorbonie i w Science Po Paris a także na Uniwersytecie Katolickim w Strasburgu. Zdobywał doświadczenie zawodowe w Londynie i na Wall Street. Pracował dla Banque Indosuez w Paryżu. Wykładał na uczelniach w Aix-en-Provence, Bordeaux i Paryżu. W 1989 wstąpił do klasztoru w Tamie. W latach 1996-2010 mieszkał w Marsylii, wśród ubogich rodzin imigranckich, służąc im pomocą.
W 1997 założył Fraternité Saint Paul – bractwo, którego celem było przeniesienie życia monastycznego do ubogich dzielnic wielkich miast. Swoje przemyślenia zawarł w książce Prier 15 jours avec Christophe Lebreton, moine, poéte, martyr à Tibhirine.
W latach 2009-2010 był doradcą Xaviera Beauvois’a przy realizacji filmu Ludzie Boga (Grand Prix na festiwalu w Cannes i Cezar dla najlepszego filmu w 2010).
Jest m.in. kawalerem Orderu Sztuki i Literatury, laureatem nagrody Gravier 2009. Czasopismo Challenges wymienia go wśród pięciu najbardziej wpływowych francuskich katolików.

EAN: 9788377972854
Tytuł: Mnich z Wall Street
Autor: Henry Quinson
Format: 14,5 x 20,5 cm
Liczba stron: 208
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-7797-285-4
Waga: 0.27 kg
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Nr produktu: 1320010897