Ten sklep używa ciasteczek (cookies) aby zapewnić najwyższą jakość zakupów. Dla przykładu informacji o sesji lub języku są przechowywane na Twoim komputerze. Bez włączonej obsługi ciasteczek funkcjonalność sklepu jest ograniczona. Jeśli się nie zgadzasz, kliknij tutaj. x

Kościół miłosierdzia

Kościół miłosierdzia

Papież Franciszek

Gotowe do wysyłki
24,95 zł
Tylko 14,97 zł

"Podstawowym zadaniem stojącym przed Kościołem jest dawanie świadectwa o Bożym miłosierdziu i zachęcanie do wspaniałomyślnej solidarności, aby można było dać początek przyszłości pełnej nadziei."

papież Franciszek

Według papieża Franciszka Kościół musi być przede wszystkim domem miłosierdzia. Nie może być zamknięty w sobie, ale musi się otwierać i wychodzić na peryferie ludzkiego życia, tam, gdzie żyją najbiedniejsi, zapomniani, emigranci, aby nieść im uścisk Bożego miłosierdzia. Stąd rodzi się papieskie nieustępliwe zaproszenie wierzących, aby byli „chrześcijanami na pełny etat”, a nie tylko „chrześcijanami z salonu czy kawiarni”’; do biskupów i kapłanów, „aby byli pasterzami, którzy pachną tak samo jak ich owce”. Naszym podstawowym zadaniem ma być zrzucenie z siebie ducha świata, abyśmy się stali ludźmi wolnymi do czynienia dobra.

Te wszystkie aspekty nauczania Franciszka po raz pierwszy zebrane są w jednej książce. Publikacji niezbędnej, by móc zrozumieć, dlaczego i w jaki sposób ten papież zmienia oblicze Kościoła i świata.

EAN: 9788377973400
Tytuł: Kościół miłosierdzia
Autor: Papież Franciszek
Format: 13,50 x 20,00 cm
Liczba stron: 208
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7797-340-0
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Nr produktu: 1320017421