Utwórz konto lub Zaloguj się
Koszyk

Chcemy być EKO

Chcemy być EKO

Ikonka produktu
Indeks
1220603086
W magazynie
7,95 zł
Chcemy być EKO jest do kupienia w przyrostach co 1

Z wielką wrażliwością i miłością papież Franciszek podarował nam encyklikę zatytułowaną Laudato si’, opowiadającą o trosce o nasz wspólny dom. Tym wspólnym domem nazywa Ziemię, ponieważ przyjmuje ona wszystkie stworzenia zamieszkujące naszą planetę. Słowa papieża Franciszka są skierowane do ludzi w każdym wieku, każdego języka i każdej religii.

W tym wspólnym domu, na planecie Ziemia, każdy jest odpowiedzialny za swoją cząstkę. Czy także dzieci? Oczywiście! Jako należące do wielkiej rodziny ludzkiej również dzieci powinny troszczyć się o ten dom. Niezależnie od tego, czy cząstka świata, w której żyjesz, jest mała czy duża, ty nie jesteś jej właścicielem, ale jesteś za nią odpowiedzialny, choćby tą cząstką był tylko ogródek twojego domu. Opiekuj się twoim ogródkiem, a już wypełnisz zadanie opiekowania się wspólnym domem!

Na kartach tej książeczki sympatyczne rodzeństwo, Kuba i Lenka, wraz ze swoją rodziną, pomogą ci zrozumieć, co papież Franciszek chciał nam powiedzieć w encyklice Laudato si’.
Kuba i Lenka odkrywają jak cenna jest woda, jak piękne jest niebo i jak dobrze jest oddychać czystym powietrzem! Podziwiają piękno przyrody wraz ze wszystkimi darami natury. Poznają wartość każdego życia i rozumieją, że potrzeba o nie dbać, troszczyć się i je szanować.

Więcej informacji
Autor: Luigi Ferraresso
Nazwa wydawnictwa: Paulistki
Typ produktu: Książka
Numer ISBN: 978-83-62985-84-5
Numer EAN13: 9788362985845
Oprawa: zeszytowa
Ilość stron: 32
Wymiary (cm): 14,80 cm X 21,00 cm
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Chcemy być EKO
Twoja ocena