Utwórz konto lub Zaloguj się
Koszyk

Iskra nadziei. Jan Paweł II

Iskra nadziei. Jan Paweł II

Ikonka produktu
Indeks
1220603002
W magazynie
24,95 zł
Iskra nadziei. Jan Paweł II jest do kupienia w przyrostach co 1

W czasie swego długiego pontyfikatu Jan Paweł II był z bezprecedensową intensywnością śledzony i opisywany przez środki masowego przekazu. Jego charyzmatyczna osobowość i rozwój techologii informacyjnych, stworzyły całkowicie nowe połączenie, pewnego rodzaju przymierze między papieżem, a narzędziami komunikacji, co jednak, zwłaszcza w okresie choroby, przeradzało się czasami w bezlitosną pogoń za informacją. Co nowego więc o polskim papieżu może powiedzieć dziennikarz, na dodatek dziennikarz telewizyjny, przyzwyczajony do używania środka, który bardziej niż inne charakteryzuje się pewną nachalnością i chęcią przekształcenia Wojtyły w bohatera sceny medialnej? 

"Iskra nadziei. Jan Paweł II" to dzieło wyjątkowe, które zdejmuje wielkiego papieża z wszelkich metaforycznych piedestałów, by umieścić go w życiu zwykłego człowieka i rodziny, gdzie staje się on towarzyszem podróży, w pewnych przypadkach wręcz niełatwym do zaakceptowania.
Książka została napisana również z myślą o dzisiejszej młodzieży, która być może często słyszała o Janie Pawle II, ale naprawdę nie wie, czego uczył. Z wielowątkowego nauczania Wojtyły autor wybiera i uwypukla świadectwo dotyczące przebaczenia, dialogu, cierpienia i odwagi. Nie jest to biografia, ani esej. Jest to historia tego, jak Jan Paweł II stał się moim Karolem.

Więcej informacji
Autor: Aldo Maria Valli
Typ produktu: Książka
Numer ISBN: 978-83-62985-00-5
Numer EAN13: 9788362985005
Oprawa: twarda
Ilość stron: 350
Wymiary (cm): 13,50 cm X 21,00 cm
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Iskra nadziei. Jan Paweł II
Twoja ocena