Utwórz konto lub Zaloguj się
Koszyk

Łzy Jezusa. Fulton Sheen

Łzy Jezusa. Fulton Sheen ● Antologia. Wybór i opracowanie Al Smith

Ikonka produktu
Indeks
1320017444
W magazynie
49,95 zł
Łzy Jezusa. Fulton Sheen jest do kupienia w przyrostach co 1

Żył prawdami, które głosił. Był pokorny i cierpliwy, szczery i autentyczny w tym, co i jak głosił. Docierał do serc i umysłów. To abp. Fultonowi J. Sheenowi Ameryka zawdzięcza nawrócenie i docenienie daru Kościoła. Łzy Jezusa – to pierwszy w historii kompletny zbiór pism i refleksji abp. Sheena na temat ostatnich siedmiu zdań Chrystusa z krzyża. Według autora – zawiera się w nich pełny katechizm życia duchowego. Książka podzielona jest na 7 rozdziałów, w których – na bazie słów z krzyża – refleksji i rozważaniu poddano siedem odrębnych tematów. Są to kolejno:

1. Słowa wypowiedziane przez Chrystusa z krzyża;
2. Błogosławieństwa;
3. Smutek i cierpienie;
4. Siedem grzechów głównych;
5. Siedem cnót;
6. Społeczności, które odrzucają Kościół i nauczanie Chrystusa;
7. Jedność Jezusa i Maryi.

Książka to inspirujące wezwanie do świętości, a zarazem źródło duchowej siły. Dzięki niej dowiesz się m.in. dlaczego w czasie męki Jezus nigdy nie mówił o swojej niewinności czy dlaczego – wzorem Jezusa – ci najbardziej niewinni wśród ludzi doświadczają cierpienia.

Fulton J. Sheen (1895-1979), amerykański duchowny katolicki, biskup pomocniczy Nowego Jorku, biskup Rochesteru i arcybiskup tytularny Newport. Wykładał na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie oraz w Kolegium św. Edmunda w Ware (Anglia). W latach 1930-1952 prowadził radiowy program The Catholic Hour, a następnie autorski program telewizyjny Life is Worth Living, który cieszył się ogromną popularnością nie tylko wśród katolików. Prowadził liczne rekolekcje dla księży i osób zakonnych. Napisał ponad 90 książek. Tytuł Peace of Soul zajął szóste miejsce na liście bestsellerów New York Timesa. Proces beatyfikacyjny Sheena został otwarty w 2002 r., w 2012 r. papież Benedykt XVI ogłosił go sługą Bożym.

Przeczytaj fragment:

Więcej informacji
Podtytuł: Antologia. Wybór i opracowanie Al Smith
Autor: Abp Fulton J. Sheen
Nazwa wydawnictwa: Edycja Świętego Pawła
Numer ISBN: 9788381311403
Numer EAN13: 9788381311403
Waga (kg): 0,597 kg
Oprawa: broszurowa
Ilość stron: 480
Wymiary (cm): 14,50 cm X 20,50 cm
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Łzy Jezusa. Fulton Sheen
Twoja ocena