Maryja. Mama i Królowa
Maryja. Mama i Królowa

Obowiązkowa książka dla wszystkich, którzy nie wiedzą, że są dziećmi Maryi. W prosty i porywający sposób Scott Hahn – nawrócony pastor protestancki – wyjaśnia uprzywilejowane miejsce Maryi w chrześcijaństwie. Z głęboką wiarą analizuje biblijne i teologiczne podstawy czci oddawanej Matce Bożej. Autor odnajduje zapowiedź Maryi w Starym Testamencie, a szczególnie w osobie Ewy-matki wszystkich żyjących, w Arce Przymierza oraz królowej matce z rodu Dawida.
We właściwym dla siebie stylu urozmaica teologiczny wykład analogicznymi wydarzeniami i anegdotami z życia codziennego. Wszystko po to, aby przybliżyć nas do Maryi – aby stała się dla nas bardziej Mamą niż Królową.
SCOTT HAHN to były pastor protestancki, nawrócony na katolicyzm w 1986 r. Obecnie biblista, teolog i apologeta oraz wykładowca na Uniwerytecie Franciszkańskim w Steubenville w USA, a także prezes fundacji Missionaries of Faith. Ojciec sześciorga dzieci. Jest popularnym autorem licznych publikacji na temat Kościoła katolickiego. Nakładem Edycji Świętego Pawła opublikowano jeden z jego bestsellerów pt. Uczta Baranka. Eucharystia - niebo na ziemi, Częstochowa 2013.
Autor: | Scott Hahn |
---|---|
Nazwa wydawnictwa: | Edycja Świętego Pawła |
Typ produktu: | Książka |
Numer ISBN: | 978-83-7797-512-1 |
Numer EAN13: | 9788377975121 |
Oprawa: | broszurowa |
Ilość stron: | 248 |
Wymiary (cm): | 12,50 cm X 19,50 cm |