Utwórz konto lub Zaloguj się
Koszyk

Msze Święte z udziałem dzieci

Msze Święte z udziałem dzieci

Ikonka produktu
Indeks
1320010162
W magazynie
4,95 zł
Msze Święte z udziałem dzieci jest do kupienia w przyrostach co 1

W tym roku mija 40 lat od wydania przez Kongregację Kultu Bożego Dyrektorium o Mszach Świętych z udziałem dzieci, którego celem było przygotowanie najmłodszych do świadomego i czynnego uczestnictwa w liturgii mszalnej oraz pomoc dla duszpasterzy w dostosowaniu liturgii do możliwości percepcyjnych dzieci. Mimo różnorodnych działań duszpasterskich obecnie zauważa się, że coraz mniej dzieci uczestniczy w niedzielnych Mszach Świętych.

Książka ks. prof. Czesława Krakowiaka jest doskonałą praktyczną pomocą dla księży oraz katechetów, których zadaniem jest przygotowanie liturgii oraz zachęcenie najmłodszych do świadomego w niej uczestnictwa. Autor, specjalista w tej dziedzinie, ukazuje, jakie możliwości adaptacji liturgii Mszy Świętej daje Dyrektorium oraz jak można je wykorzystać i zastosować w praktyce.
Stawia też przy okazji kilka zasadniczych pytań: Jak w praktyce pastoralnej w Polsce realizuje się zalecenia Kościoła odnośnie do formacji liturgicznej dzieci? Czy mamy skuteczne sposoby na zwiększenie frekwencji najmłodszych na niedzielnych Mszach Świętych? Dlaczego katechizacja w szkole nie stanowi pomostu do uczestniczenia w liturgii Kościoła? Czy duszpasterze wykorzystują wszystkie możliwości, jakie Kościół wypracował w tej dziedzinie przez ostatnich 40 lat?
Odpowiedzi na te pytania mogą stać się pomocą, by zachęcić zarówno dzieci, jak i ich rodziców do aktywnego i świadomego uczestnictwa w liturgii Kościoła, a zwłaszcza we Mszy Świętej niedzielnej.


Więcej informacji
Autor: ks. Czesław Krakowiak
Nazwa wydawnictwa: Edycja Świętego Pawła
Typ produktu: Książka
Numer ISBN: 978-83-7797-211-3
Numer EAN13: 9788377972113
Oprawa: broszurowa
Ilość stron: 160
Wymiary (cm): 12,50 cm X 19,50 cm
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Msze Święte z udziałem dzieci
Twoja ocena