Utwórz konto lub Zaloguj się
Koszyk

Obietnica. Historia, którą napisało życie

Obietnica. Historia, którą napisało życie

Ikonka produktu
Indeks
1320010196
W magazynie
29,95 zł
Obietnica. Historia, którą napisało życie jest do kupienia w przyrostach co 1

Dworzec. Ktoś przeraźliwie krzyczy. Jacyś ludzie o twarzach upiorów chwytają moje rodzeństwo i wrzucają do bydlęcych wagonów. Na peronie leży w kałuży krwi noworodek. Malutka dziewczynka, córeczka naszych sąsiadów. Wszystko płonie. Z głośników słychać przeraźliwe słowa: „Stacja Sybir”.

Uderza we mnie tłum ludzkich szkieletów. Spadam na szyny. Pragnę uciec przed pędzącym pociągiem, który jest coraz bliżej i bliżej. Ciało odmawia posłuszeństwa. Paraliżuje mnie strach. Gwizd maszyny wyrywa mnie ze snu. Jeszcze słyszę wycie ludzi i pociągu, jeszcze widzę krew i twarze demonów. Wracam z piekła, które wciąż żyje w moich snach. Mówię sobie: Już dobrze, to tylko sen, zły sen.

 

 
Znów zasypiam, śnię głód, którego „tam” doświadczyłam. Budzi mnie mój własny krzyk. Już nie zasnę tej nocy. Będę do świtu palić światło, będę czytać, będę się modlić. Będę złościć się na samą siebie, że po sześćdziesięciu latach wciąż boję się ciemności. Dlaczego nie potrafię otrząsnąć się z przeszłości?


Tak rozpoczyna się historia Heni, która pewnej zimowej soboty 1940 roku została brutalnie wyrwana z domu i z dziewczęcych marzeń o pięknym życiu. Ludzie o twarzach upiorów przepędzili ją przez kolejne stacje życia, coraz dalej i dalej od rodzinnych stron, a potem i od tych, których kochała. Co ją trzymało przy życiu? Jak w miejscu, w którym bliżej ludziom do śmierci niż do życia, można poznać prawdziwą miłość? Czy obietnice, które złożyła na tej nieludzkiej ziemi, udało się wypełnić? Dlaczego ta historia dziś powraca i znów budzi tyle emocji?

Książka jest dostępna również w formie audiobooku. Sprawdź!

Zobacz spotkanie z autorem w dniu 21.08.2018 r. w TV Trwam poniżej:

 

We wtorek 17 czerwca 2014 roku w Galerii Malarstwa Polskiego XVII/XIX wieku na Zamku w Lublinie miała miejsce premiera książki Henryki Paśnik i ks. Arkadiusza Paśnika "Obietnica. Historia, którą napisało życie". Aby dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym wydarzeniu, kliknij tutaj.

 


 

Książka wydana pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej

Nagroda "Melchiory 2015" dla reportażu opartego na książce "Obietnica"

Z radością informujemy, że pani Katarzyna Michalak z Polskiego Radia Lublin została nagrodzona srebrną statuetką Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchior 2015 za reportaż "Światło na stepie". Reportaż został zrealizowany na podstawie książki Obietnica. Historia którą napisało życie autorstwa Henryki i Arkadiusza Paśnik.

Melchior 2015 dla Katarzyny Michalak za reportaż "Światło na stepie"

Więcej informacji
Autor: Henryka Paśnik, ks. Arkadiusz Paśnik
Nazwa wydawnictwa: Edycja Świętego Pawła
Typ produktu: Książka
Numer ISBN: 978-83-7797-325-7
Numer EAN13: 9788377973257
Oprawa: twarda
Ilość stron: 256
Wymiary (cm): 14,50 cm X 20,50 cm
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Obietnica. Historia, którą napisało życie
Twoja ocena