Ten sklep używa ciasteczek (cookies) aby zapewnić najwyższą jakość zakupów. Dla przykładu informacji o sesji lub języku są przechowywane na Twoim komputerze. Bez włączonej obsługi ciasteczek funkcjonalność sklepu jest ograniczona. Jeśli się nie zgadzasz, kliknij tutaj. x

Kobieta i mężczyzna

Kobieta i mężczyzna

Boska miłość

Joachim Badeni OP

Gotowe do wysyłki
Tylko 39,00 zł

„Co może powiedzieć zakonnik o związku kobiety i mężczyzny? Przecież temat zna tylko z teorii. Jednak okazuje się, że ojciec Joachim Badeni jest jednym z najlepszych specjalistów od miłości i to co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze — jako duszpasterz akademicki z kilkudziesięcioletnim stażem poznał tysiące ludzi, którzy przychodzili do niego z problemami sercowymi. Wielu z nich zawdzięcza mu konkretną pomoc. Po drugie — ojciec Joachim jest mistykiem, człowiekiem żyjącym w głębokiej przyjaźni z Bogiem. I z tej zażyłości czerpie mądrość”.
[fragment wstępu książki] 

Sylwester Szefer w dociekliwy i błyskotliwy sposób wciąga dominikanina w rozmowę o miłości małżeńskiej, o mistyce tejże miłości, kryzysie małżeństwa. Dwaj mężczyźni - świecki i duchowny - dyskutują m. in. o Duchu Świętym, ascezie, powołaniu, sile miłości Boga, namiętnościach, relacji erotycznej oraz świętości kobiet i mężczyzn. W publikacji przeczytamy, że modlitwa z wiarą to szalona moc, warto się żenić i że seks jest czymś dobrym. Rozmowy te są niezwykle pasjonujące.

Joachim Badeni OP, właśc. Kazimierz Stanisław hrabia Badeni herbu Bończa (1912-2010), duchowny, dominikanin - o niezwykłej powiązanej z historią Polski biografii i zaskakujących poglądach, słynący z głębokiej wiedzy, pogody ducha i wyjątkowego poczucia humoru. Współtworzył krakowskie duszpasterstwo akademickie Beczka i był duchowym opiekunem Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Zmarł „w opinii świętości”. 

EAN: 9788362927807
Tytuł: Kobieta i mężczyzna
Podtytuł: Boska miłość
Autor: Joachim Badeni OP
Format: 12,5 x 19,5 cm
Liczba stron: 157
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-62927-80-7
Wydawca: Wydawnictwo AA
Nr produktu: 1220631012