Utwórz konto lub Zaloguj się
Koszyk

Błogosławiony Jakub Alberione. Światło dla głoszenia Ewangelii

Błogosławiony Jakub Alberione. Światło dla głoszenia Ewangelii

Ikonka produktu
Indeks
1320010934
W magazynie
12,95 zł
Błogosławiony Jakub Alberione. Światło dla głoszenia Ewangelii jest do kupienia w przyrostach co 1

Apostoł mediów, który zrewolucjonizował pojęcie ewangelizacji. Dla niego rozpowszechnianie dobrych gazet, czasopism, książek, a później także filmów oraz programów radiowych i telewizyjnych stało się prawdziwym wyzwaniem oraz najszybszym i najskuteczniejszym sposobem głoszenia Dobrej Nowiny.

Wielki mistyk naszych czasów, przekonany, że „dzieła Boże dokonują się za sprawą ludzi Bożych”.

Niestrudzony człowiek czynu, założyciel pięciu zgromadzeń zakonnych, czterech instytutów życia konsekrowanego i kilku stowarzyszeń świeckich, które razem tworzą Rodzinę Świętego Pawła. W ostatnich latach ulubiony patron bezrobotnych.

Ta piękna biografia oparta została na metaforze światła, która najlepiej oddaje jego misję – nieść światu światło Ewangelii, wykorzystując środki masowego przekazu. Bł. Jakub Alberione stał się zapaloną pochodnią, która oświecała Kościół, ofiarując mu w darze nowy zapał misyjny i nowy wzór świętości. 

José Antonio Pérez Sánchez, urodzony w Tamames (Salamanca, Hiszpania), jest członkiem Towarzystwa Świętego Pawła. Po studiach teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym św. Bonawentury („Seraphicum”), 29 czerwca 1972 roku przyjął w Rzymie święcenia kapłańskie. W Hiszpanii pełnił różne odpowiedzialne funkcje kierownicze i duszpasterskie, związane z poszukiwaniem powołań i formacją, a także zajmował się działalnością wydawniczą (czasopisma i książki). Obecnie jest postulatorem generalnym Rodziny Świętego Pawła.

 

Więcej informacji
Autor: ks. José Antonio Pérez SSP
Nazwa wydawnictwa: Edycja Świętego Pawła
Typ produktu: Książka
Numer ISBN: 978-83-7797-300-4
Numer EAN13: 9788377973004
Oprawa: broszurowa
Ilość stron: 48
Wymiary (cm): 12,00 cm X 20,50 cm
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Błogosławiony Jakub Alberione. Światło dla głoszenia Ewangelii
Twoja ocena