Utwórz konto lub Zaloguj się
Koszyk

Karolina Kózkówna. Wolę być taka, jaka jestem

Karolina Kózkówna. Wolę być taka, jaka jestem

Ikonka produktu
Indeks
1320010762
W magazynie
19,95 zł
Karolina Kózkówna. Wolę być taka, jaka jestem jest do kupienia w przyrostach co 1

Karolina Kózka – patronka młodzieży, orędowniczka rodzin oraz tych, którzy przebywają na emigracji. Ta 16-letnia dziewczyna z małopolskiej wioski podczas I wojny światowej została zamordowana przez Moskala, bo broniła swojej czystości. Ze względu na niezwykłe przywiązanie do Chrystusa i sposób, w jaki wyznawała wiarę, niemal od razu po śmierci stała się orędowniczką wszystkich, którzy ją znali i którzy prosili ją o pomoc, wierząc, że Karolina na pewno po tak świętym życiu trafiła do nieba.
Kiedy patrzymy, jak przy jej grobie i wszędzie tam, gdzie ludzie proszą o jej wstawiennictwo, dzieją się cuda, trudno zaprzeczyć słuszności jej wiary. Chorzy są uzdrawiani, ludzie uwikłani w uzależnienia, także związane z brakiem czystości seksualnej, zostają uwolnieni, tracący nadzieję – umocnieni. To widoczne znaki, że Jezus przyjął Karolinę do siebie i chętnie słucha jej próśb.

 

"...Autorka, jak na dobrego historyka przystało, przenosi nas w realia początku XX w. i zgrabnie opowiada o tamtym życiu. Przedstawia pojedyncze obrazki, dzięki którym poznajemy Karolinę taką, jaką była naprawdę. A jaka była? Nieustępliwa i uparta w miłości Boga, a zarazem łagodna. Spokojna i wyważona, ale też energiczna. Ukochana córka, najlepsza przyjaciółka,  prawa ręka… proboszcza – jako kilkunastolatka przygotowywała innych do bierzmowania! Wreszcie rozumiemy, że tak naprawdę wcale nie chodzi o jej męczeńską śmierć. >>Dla mnie to główne przesłanie życia i śmierci Karoliny: określić to, kim jestem, i trwać przy tej decyzji, pozwalając, by mnie kształtowała<< – pisze autorka. Pełna zgoda."

recenzja: mnq Droga 17, 2016 r.

 

Więcej informacji
Autor: Elżbieta Wiater
Nazwa wydawnictwa: Edycja Świętego Pawła
Typ produktu: Książka
Numer ISBN: 978-83-7797-465-0
Numer EAN13: 9788377974650
Oprawa: broszurowa
Ilość stron: 192
Wymiary (cm): 12,00 cm X 18,50 cm
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Karolina Kózkówna. Wolę być taka, jaka jestem
Twoja ocena