Utwórz konto lub Zaloguj się
Koszyk

Katecheza z filmem. Scenariusze katechez audiowizualnych dla młodzieży

Katecheza z filmem. Scenariusze katechez audiowizualnych dla młodzieży

Ikonka produktu
Indeks
1320011804
W magazynie
24,95 zł
Katecheza z filmem. Scenariusze katechez audiowizualnych dla młodzieży jest do kupienia w przyrostach co 1

Film i media to ważne narzędzia edukacyjne, a ich kreatywne wykorzystanie nie tylko uatrakcyjnia katechezy, ale również zmusza do refleksji, inspiruje, a często motywuje do zmian w życiu.
Kształtowanie kompetencji audiowizualnych przygotowuje młodych ludzi do odpowiedzialnego odbioru rzeczywistości, służy przekazywaniu wiedzy, weryfikuje postawy, kształtuje system wartości.

Scenariusze zajęć zaproponowane w tej książce wykorzystują film jako atrakcyjny dla młodzieży środek dydaktyczny oraz ważny tekst kultury. Adresatami są nauczyciele oraz duszpasterze, którzy chcą razem z uczniami przeżyć filmową przygodę i w nieszablonowy sposób zaprezentować ewangeliczne wartości i treści nauczania.

Seria: Katechetyczna

 

Aleksandra Bałoniak – nauczycielka religii w Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu, autor podręczników, projektów edukacyjnych, pomocy dla nauczycieli religii.

Alina Dziewięcka – nauczycielka religii w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, pedagog, mediator do spraw karnych i rodzinnych.

Aneta Rayzacher-Majewska – doktor katechetyki, adiunkt w Katedrze Katechetyki Fundamentalnej i Historii Katechezy UKSW, nauczycielka religii w Przedszkolu UKSW.

ks. Łukasz Simiński – kapłan diecezji pelplińskiej, doktorant na Wydziale Teologii KUL w Instytucie Teologii Pastoralnej i Katechetyki, specjalizacja: katechetyka.

Więcej informacji
Autor: Aleksandra Bałoniak, Alina Dziewięcka, Aneta Rayzacher-Majewska, ks. Łukasz Simiński
Nazwa wydawnictwa: Edycja Świętego Pawła
Typ produktu: Książka
Numer ISBN: 978-83-7797-886-3
Numer EAN13: 9788377978863
Oprawa: broszurowa
Ilość stron: 168
Wymiary (cm): 16,50 cm X 23,50 cm
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Katecheza z filmem. Scenariusze katechez audiowizualnych dla młodzieży
Twoja ocena