Utwórz konto lub Zaloguj się
Koszyk

Misterium o Bogu ukrytym. ● Na podstawie utworów literackich Karola Wojtyły

Misterium o Bogu ukrytym. ● Na podstawie utworów literackich Karola Wojtyły

Ikonka produktu
Indeks
1360827700
W magazynie
29,95 zł
Misterium o Bogu ukrytym. ● Na podstawie utworów literackich Karola Wojtyły jest do kupienia w przyrostach co 1

Misterium o Bogu ukrytym to niezwykły projekt muzyczny. Aktor i reżyser Mariusz Domaszewicz zaczerpnął teksty z utworów Karola Wojtyły: Pieśni o Bogu ukrytym, Pieśni o słońcu niewyczerpanym, z poematu Wigilia wielkanocna 1966 oraz z dramatu Brat naszego Boga. Do tego powstała muzyka Romana Ziemlańskiego, która miała być środkiem wyrazu sprawiającym, że teksty mistyczne staną się zrozumiałe dla młodych ludzi. W ten sposób twórczość Wojtyły zyskała siłę wyrazu i zrozumienia dzięki muzyce i entuzjazmowi wykonania.

Misterium składa się z ponad 20 utworów recytowanych i śpiewanych i stanowi drogę do poznania Boga. Prowadzi przez przemianę i nadzieję do zrozumienia sensu życia i spotkania z Bogiem.

To jest już drugie wydanie tego dzieła, w odmienionej aranżacji muzycznej, opracowanej obecnie przez Roberta Glińskiego. Utwory wykonują: Adama Saczka, Mariusz Domaszewicz, Rafał Bulski, Krzysztof Drynda, zespół Synergia oraz Akademicki Chór Politechniki Śląskiej.

Warto wspomnieć, że na prace nad pierwszą realizacją tego projektu błogosławieństwa „na dalszą owocną działalność artystyczną dla dobra współczesnego człowieka” udzielił sam Jan Paweł II. Prapremiera misterium miała miejsce w marcu 1992 r. w katedrze praskiej pw. św. Floriana w Warszawie.

„Wierzymy, że pierwsze błogosławieństwo Ojca Świętego towarzyszy i dziś młodym wykonawcom podejmującym się nowych interpretacji. Życzymy słuchaczom misterium zadumy, refleksji i głębi przeżycia duchowego”.

Czas trwania: 57 minut


Wywiad z twórcami płyty znajdziesz na:
http://fiat.fm/rozmowa-dnia/misterium-o-bogu-ukrytym/

Więcej informacji
Nazwa wydawnictwa: Edycja Świętego Pawła
Typ produktu: CD
Numer EAN13: 5907564021678
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Misterium o Bogu ukrytym. ● Na podstawie utworów literackich Karola Wojtyły
Twoja ocena