Utwórz konto lub Zaloguj się
Koszyk

Nikt nie rodzi się chrześcijaninem

Nikt nie rodzi się chrześcijaninem

Indeks
1320010163
W magazynie
4,95 zł
Nikt nie rodzi się chrześcijaninem jest do kupienia w przyrostach co 1

Pomimo powszechnej praktyki chrztu dzieci w okresie niemowlęctwa, od pewnego czasu coraz częściej mamy do czynienia z dziećmi i młodzieżą, którzy nie otrzymali sakramentu chrztu w tym czasie. W Polsce duszpasterze z nieochrzczonymi dziećmi spotykają się zwykle w okresie przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Jak dotąd nie ma u nas ogólnie obowiązujących wskazań, jak należy postępować w takich przypadkach. Sposób przygotowania dzieci w wieku szkolnym do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego i czas jego trwania praktycznie zależy od miejscowego duszpasterza. Nierzadko księża udzielają sakramentu chrztu dzieciom przed Pierwszą Komunią Świętą jedynie po bardzo krótkim pouczeniu, posługując się rytuałem chrztu niemowląt, który w takim przypadku nie odpowiada sytuacji, w jakiej znajdują się dzieci. Istnieje zatem pilna potrzeba opracowania takiego obrzędu według wskazań zawartych w rozdziale V Rytuału „Obrzędy chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych”.

Autor, na podstawie doświadczeń Episkopatów innych krajów, podejmuje w tej książce próbę ukazania, jak mógłby wyglądać taki katechumenat dzieci w wieku szkolnym i jakie mogą wypływać z niego korzyści.

Rozszerzając temat ukazuje również konieczność dobrego przygotowania do pozostałych sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania.

 

Więcej informacji
Autor: ks. Czesław Krakowiak
Nazwa wydawnictwa: Edycja Świętego Pawła
Numer ISBN: 978-83-7797-243-4
Numer EAN13: 9788377972434
Oprawa: broszurowa
Ilość stron: 152
Wymiary (cm): 12,50 cm X 19,50 cm
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Nikt nie rodzi się chrześcijaninem
Twoja ocena